PZP online

Nájdenie PZP onlineAk by ste hľadali najlacnejšie povinné zmluvné poistenie, kam by ste išli? Do pobočky niektorej z poisťovní? Alebo rovno do všetkých poisťovní? Aby ste ale získali čo najväčšie časové a finančné úspory, určite to nebude najlepší spôsob. To najlacnejšie a najlepšie PZP online na konkrétnej stránke. Ma široké portfólio rôznych typov poistení. Nájdete v ňom kalkulačku na výpočet ceny, vďaka ktorej si urobíte bezplatné a nezáväzné porovnanie vašich poistných ponúk. Takúto možnosť na povinné zmluvné poistenie nájdete na webe. Od všetkých poisťovní zo Slovenskej asociácií poisťovní. Ide o jednoduchý a rýchly postup, ktorý môže zvládnuť každý bez ohľadu na vek či počítačové znalosti.

Prečo je PZP online povinné?

Na začiatku je vhodné povedať, o aký typ zabezpečenia ide a prečo je dôležité. Ak to všetko viete, pokojne preskočte na ďalší odsek. PZP je typ postenia motorového a nemotorového vozidla, ktoré zabezpečuje škody spôsobené iným účastníkom cestnej premávky. Pričom tieto škody môžu byť materiálneho aj zdravotného charakteru. To znamená, že nepokrýva škody, ktoré by ste spôsobili sebe alebo svojmu dopravnému prostriedku. Minimálne poistné krytie pri materiálnych škodách je 1 milión eur a pri škodách na zdraví 5 milión eur.

Jednotlivé poistné krytia si poisťovne môžu upravovať, no nie smerom nadol. Každé PZP uzatvorené či už online alebo osobne v pobočke toto krytie obsahuje. Čím je krytie vyššie, tým je väčšia pravdepodobnosť vyššej ceny poistného. Okrem toho môžete nájsť výhodné PZP online, ktoré má širšie poistné krytie. Mimo základu totižto ponúkajú aj niektoré havarijné poistenie, ktoré by teda v prípade nehodovej udalosti chránili aj vás. Opäť ale možno očakávať, že cena takejto ponuky bude o niečo vyššia. Všetky vaše možnosti vám ukáže online porovnanie PZP pomocou kalkulačky.

Uzatvoriť poistenie môžete na rôzne typy vozidiel:

  • motorové vozidlá,
  • niektoré nemotorové vozidlá,

Ide napríklad o:

Ak si nie ste istý či musíte poistiť aj váš prostriedok, opýtajte sa na dopravnom inšpektoráte prípadne si to zistíte online. Prípadne sa riaďte pravidlom: môžem prevádzkou môjho prostriedku spôsobiť škody na majetku alebo na zdraví? Ak áno, s veľkou pravdepodobnosťou ide o vozidlo, ktoré potrebuje PZP. Povinnosť neobmedzuje ani to, koľkokrát s ním vstupujete do cestnej premávky. Hoci jazdíte len po „poli“, povinnosť sa vás týka tiež. Povinné je aj PZP pre pracovný stroj. Alebo si pozrite zoznam tých, kto musí uzatvoriť povinné poistenie.

Prečo PZP ponuky porovnávať online?

Jedine tak totižto prídete na najlacnejšiu, prípadne tú najlepšiu ponuku pre vás. Stačí len vyplniť formulár, pomocou ktorého sa jednotlivé porovnanie vypočíta. Nejde o nič náročné. Potrebné je zadať len technické parametre, prípadne iné fakty týkajúce sa vašej osoby, čo by mohlo výslednú cenu znížiť. Pri vypisovaní si zoberte na pomoc technický preukaz, čo vám vyplnenie značne skráti. Niektoré technické údaje sa vypíšu automaticky, ak do formulára o výpočet PZP online zadáte EČV poisťovaného vozidla.

Po tom, ako všetky údaje vypíšete a odošlete, kalkulačka začne plniť svoju úlohu. Behom niekoľkých sekúnd sa vám online zobrazia všetky PZP ponuky, pričom ako prvé zvykne byť to najlacnejšie. Za ním ostatné možnosti. No pri každej ponuke budete mať uvedené čo krytie obsahuje a v čom sa líši od iných vyobrazených ponúk. Väčšinou to nie je len cena, ale aj rozsah poistného krytia. Preto si jednotlivé ponuky dobre pozrite, možno vám bude vyhovovať ponuka, ktorá je zobrazená na konci tabuľky. Pokiaľ ale hľadáte najlacnejšie PZP online, tak si veľmi nenavyberáte.

Rýchla žiadosť o PZP online priamo z domu

Ak ste našli ponuku pre vás, ktorá vám vyhovuje, nemusíte chodiť do najbližšej pobočky poisťovne. Obľúbené sú napríklad:

  • Allianz
  • Kooperativa
  • Uniqua
  • Komunálna poisťovňa
  • Groupama

Pretože požiadať o ňu môžete aj priamo na mieste, kde ste si urobili porovnanie poistných ponúk cez internet. Či už sa nachádzate doma, v nákupnom centre, v kaviarni, u kamaráta či niekde inde.

Na vybranú PZP len kliknete, dopíšete osobné údaje a žiadosť online odošlete. Do pár sekúnd vám na mail príde správa s návrhom zmluvy, údajmi na zaplatenie poistného a rovnako aj doklady k povinnému zmluvnému poisteniu. Zelenú kartu si nezabudnite vytlačiť, pretože plne nahrádza jej originál, pokým vám ho poisťovňa domov nedoručí. Platí však len 30 dní, preto so zaplatením faktúry neotáľajte, nakoľko po uplynutí tejto doby zaniká aj poistná zmluva. To by znamenalo, že budete jazdiť načierno, za čo hrozia vysoké pokuty.

Faktúru odporúčame zaplatiť čo najskôr, najneskôr ku koncu druhého týždňa po obdržaní elektronickej správy. Pretože ďalšie dni budú potrebné na zaevidovanie platby PZP u poisťovne, vystavenie a odoslanie dokumentov.

Či už teda potrebujete PZP online len uzatvoriť alebo si len preštudovať vaše poistné ponuky pomocou kalkulačky, na vyššie uvedenej stránke môžete urobiť aj jedno aj druhé. Ide o bezplatnú a nezáväznú možnosť, ktorú môžete využiť hocikde, hocikedy a hocikoľko krát.

Vložiť komentár